taksówka

Tanie taxi w Kielcach – ile zapłacimy za kurs?

Chcesz skorzystać z taksówki w Kielcach bez przepłacania? Sprawdź, ile kosztuje taxi w Kielcach i jak zamówić je jeszcze łatwiej niż zwykle!

Usługi taksówkarskie bardzo często kojarzone są jako dość kosztowne. W rzeczywistości jednak dojazdy taxi wcale nie są bardzo drogie. Oczywiście, dotyczy to tylko sytuacji, gdy wybierzemy tanie taxi, które za kursy nie pobiera wysokich opłat.

Gdy potrzebne jest tanie taxi w Kielcach, do wyboru także mamy kilka polecanych korporacji. Jedną z nich jest Radio Taxi Alfa, która jest także jedną z pierwszych korporacji działających w tym mieście stanowiącym stolicę województwa świętokrzyskiego.

Ile będziemy musieli zapłacić za kurs taksówką w Kielcach?

Ceny za taxi w Kielcach

Koszt związany z przejazdem taksówką związany jest przede wszystkim z taryfą, a także z odległością, która została pokonana. Dlatego też kursy wiodące pomiędzy dwoma tymi samymi punktami mogą także nieco się różnić pod kątem cenowym.

W Kielcach ceny za przejazdy taxi są podobne do cen w innych miastach w Polsce. Ceny zależne są od wybranej taryfy, która powiązana jest z miejscem dojazdu oraz z godziną i dniem, w którym dojazd się odbywa.

We wspomnianej korporacji taksówkarskiej Radio Taxi Alfa za usługi przewozowe zapłacimy według poniższego cennika:

  • opłata za wynajęcie taksówki, „trzaśnięcie drzwiami” – 6 zł (w tym pierwszy kilometr)
  • taryfa 1 – 3,00 zł/km (miasto w dni powszednie od godziny 6 do godziny 22)
  • taryfa 2 – 4,50 zł/km (miasto od godziny 22 do godziny 6 oraz w niedzielę i święta)
  • taryfa 3 – 6,00 zł/km (poza miasto w dni powszednie od godziny 6 do godziny 22)
  • taryfa 4 – 9,00 zł/km (poza miasto od godziny 22 do godziny 6 oraz w niedzielę i święta)
  • godzina postoju taksówki – 40 zł

Korporacja ma dla swoich klientów także dodatkowe rabaty – 20% dla stałych klientów.

W Radio Taxi Alfa można skorzystać też z dodatkowych usług, na przykład za odpalenie samochodu za pomocą przewodów zapłacimy od 20 złotych, a za odprowadzenie auta cenę od 50 złotych.

Aby dowiedzieć się, ile zapłacimy za kurs, powinniśmy policzyć, ile kilometrów mamy do pokonania, a także wziąć pod uwagę termin kursu. Możemy też zadzwonić do korporacji, aby tam uzyskać orientacyjną cenę od dyspozytora. Jest jeszcze trzecia opcja – skorzystanie ze specjalnej aplikacji przeznaczonej do zamawiania taxi.

Taksówkę w Kielcach zamówisz też przez aplikację!

Aktualnie także Kielce znajdują się na liście tych miast, które pozwalają na dokonanie zamówienia taksówki za pomocą specjalnych aplikacji na smartfony. To popularna usługa, która została rozpropagowana przez aplikację Uber do zamawiania przejazdów. Teraz ma ją wiele dobrych korporacji, które w ten sposób wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów.

Skorzystanie z aplikacji do zamówienia taxi naprawdę jest bardzo łatwe! Wystarczy tylko smartfon i dostęp do internetu, aby w parę sekund złożyć zamówienie na kurs bez potrzeby dzwonienia do korporacji taksówkarskiej.

Przy zamawianiu kursu przez aplikację wpisujemy do niej adresy wyjazdu oraz dojazdu, a także możemy określić inne jego parametry, na przykład czas wyjazdu, opcję taxi bagażowego, do przewozu zwierząt, języka kierowcy. Po zamówieniu taksówkę możemy śledzić na ekranie swojego smartfona oraz sprawdzić orientacyjny koszt kursu.

Zapłata za kurs może odbyć się tradycyjnie – gotówką albo też z użyciem karty. Kartą możemy zapłacić bezpośrednio w taksówce, ale możemy też podpiąć ją do aplikacji – wtedy opłata za kurs będzie pobierana automatycznie, dlatego klient nie musi mieć przy sobie portfela.

Aplikację do zamawiania taxi przez smartfona w Kielcach udostępnia także korporacja taksówkarska Radio Taxi Alfa.