biuro

Idealny fotel biurowy – jak wybrać najlepszy model?

Czy istnieje idealny fotel do pracy biurowej? Oczywiście, że tak! Problemem jest jednak znalezienie tego najlepszego modelu, z którym wykonywanie pracy w pozycji siedzącej będzie komfortowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

W sklepach można znaleźć pełną gamę foteli biurowych, ale nie wszystkie z nich nadają się do pracy przy biurku. Znalezienie dobrego siedziska powinno być priorytetem dla każdego, kto w ciągu dnia spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Dobór właściwych foteli powinien być także istotny z punktu widzenia pracodawcy – ma on w obowiązku stworzyć dla swoich pracowników optymalne warunki pracy.

Dlaczego ergonomiczne fotele biurowe są tak ważne w pracy? Czym powinien wyróżniać się taki mebel do pracy w biurze lub w domu? W końcu, gdzie szukać ergonomicznych foteli biurowych?

Dlaczego warto wybrać ergonomiczny fotel biurowy?

Ergonomia jako nauka o tworzeniu sprzyjających warunków do pracy stawia sobie za cel zapewnienie pracownikom jak największego komfortu oraz bezpieczeństwa. Ergonomiczne stanowisko pracy redukuje zagrożenia, jakie mogą pojawić się na stanowisku pracy, zmniejszając ryzyko wypadków i pojawienia się chorób zawodowych.

Stworzenie optymalnych warunków pracy powinno być zatem kluczowe zarówno dla pracownika, jak również dla pracodawcy. Ma to szczególne znacznie przy pracy w pozycji siedzącej, która wprawdzie nie jest dla pracownika forsowna, ale także może przekładać się na pogorszenie się jego stanu zdrowia.

Negatywne skutki korzystania z nieergonomicznego fotela biurowego:

 • bóle pleców, mięśni i stawów
 • większe ryzyko dyskopatii
 • zespół cieśni nadgarstka
 • pogorszona efektywność pracy
 • większe zmęczenie

Wobec tego brak ergonomii na stanowisku pracy może przekładać się na mniejszy komfort dla pracowników, ich niższą satysfakcję, a także na stan ich zdrowia, co może skutkować w ich częstszych zwolnieniach lekarskich.

Jak wybrać ergonomiczny fotel do pracy przy biurku?

W sklepach czeka na nas wiele modeli mebli biurowych, a wśród nich także fotele biurowe w różnych wariantach. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze tego typu wyposażenia?

Aby fotel można było nazwać ergonomicznym, powinien on spełniać określone warunki – tylko wtedy będzie wspierał zdrową pracę w pozycji siedzącej.

Najważniejsze cechy ergonomicznego fotela biurowego:

 • płynna regulacja wysokości siedziska
 • anatomiczny profil oparcia dopasowany do budowy kręgosłupa – sięgający przynajmniej do wysokości łopatek, z wcięciem w części lędźwiowej
 • funkcja tilt – dynamiczne oparcie – umożliwia odchylenie się do tyłu podczas siedzenia na fotelu
 • odpowiednia głębokość siedziska dopasowana do sylwetki lub regulacja głębokości siedziska
 • regulowane podłokietniki pozwalające na dopasowanie do pozycji rąk
 • stabilna podstawa z kółkami dostosowanymi do typu nawierzchni
 • wygodne obicie z przyjemnej w dotyku, przewiewnej tkaniny

CentrumKrzesel.pl – tu kupisz ergonomiczny fotel biurowy on-line

Ergonomiczne fotele biurowe można zakupić także przez internet – w sieci znajdziemy szeroką gamę różnych modeli w bardzo atrakcyjnych cenach.

Pełną paletę ergonomicznych mebli do biura i domu prezentuje sklep internetowy CentrumKrzesel.pl – to właśnie tu można kupić wysokiej jakości wyposażenie bez przepłacania od najlepszych producentów z Polski i zagranicy.

Fotele i krzesła w sklepie CentrumKrzesel.pl przesyłane są do klientów za darmo – sklep zapewnia także darmowy zwrot zamówionych w nim produktów, dlatego jeśli okaże się, że nie spełnią one całkowicie oczekiwań kupującego, może on odesłać je z powrotem bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zatem idealny fotel biurowy istnieje – znajdź go już teraz w sklepie internetowym CentrumKrzesel.pl i złóż swoje zamówienie!