przeprowadzka

4 pomysły na przeprowadzkę międzynarodową

Planujesz przeprowadzkę do innego kraju? W takim przypadku sprawdź nasze pomysły, aby przeniesienie się do nowego miejsca zamieszkania było jeszcze łatwiejsze!

Nadal chętnie przeprowadzamy się do innych krajów – Wielka Brytania, Niemcy, Norwegia, Szwajcaria czy Holandia to tylko niektóre obierane przez Polaków kierunki. Organizacja przeprowadzki na stałe do innego państwa w Europie może różnić się zależnie od tego, ile mamy mienia do przetransportowania, a także jakie mamy wymagania.

Oto 4 pomysły na przeprowadzkę międzynarodową, które pomogą w przeniesieniu się do nowego kraju!

1. Skorzystaj z usług kurierskich

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ale przeprowadzka międzynarodowa może być jeszcze prostsza wtedy, gdy skorzystamy z pomocy firm kurierskich. Przekazanie im paczek z mieniem sprawdzi się głównie wtedy, gdy nie możemy przewieźć go samodzielnie, a także wtedy, gdy jest go niewiele.

Firmy kurierskie pozwalają na przewiezienie mienia o różnych gabarytach, ale najlepiej przekazać im paczki mniejsze, o ciężarze do 30 kilogramów, ponieważ te kosztują najmniej. W taki sposób możemy przetransportować ubrania, książki, małe elementy wyposażenia wnętrz.

Koszt przesłania jednej paczki za granicę wynosi od około 100 do 300 złotych zależnie od jej gabarytów, ciężaru, firmy kurierskiej i dodatkowych usług.

2. Wynajmij samochód dostawczy

Gdy mienia jest więcej, a my nie mamy odpowiedniego samochodu dostawczego pozwalającego na przewiezienie go do celu, możemy pomyśleć o jego wynajęciu. Aktualnie wiele wypożyczalni samochodowych oferuje swoim klientom możliwość wynajmu pojazdów dostawczych także na trasy zagraniczne.

To sprawdzony wybór w sytuacji, gdy chcemy przewieźć meble, AGD, RTV oraz inne przedmioty. Warto mieć także kogoś do pomocy, aby załadunek, wyładunek i przenoszenie mienia było łatwiejsze.

Koszt wynajmu samochodu dostawczego na jeden dzień to na ogół od 200 do 400 złotych zależnie od wypożyczalni.

3. Wybierz firmy transportowe lub busy

Pomiędzy wieloma krajami, w których pracują Polacy, każdego dnia kursują pojazdy transportowe oraz busy pasażerskie dowożące osoby do pracy. Wiele firm świadczących tego rodzaju usługi również jest w stanie przyjąć od klienta paczki do przewiezienia ich do celu.

Wówczas na przystanku docelowym paczka powinna być odebrana przez znajomą osobę, ale niektóre firmy oferują również usługę door-to-door, czyli dowożą mienie pod wskazany adres.

Skorzystanie z usług firm transportowych oraz busów to świetny wybór wtedy, gdy mamy do przewiezienia mniej mienia – ceny transportu są często niższe niż w firmach kurierskich.

4. Postaw na kompleksową obsługę firm przeprowadzkowych

Osoby planujące przeprowadzki do innego kraju mogą również skorzystać z fachowych usług firm przeprowadzkowych, które są w stanie kompleksowo zająć się relokacją mienia swoich klientów.

Firmy przeprowadzkowe mogą nie tylko przewieźć mienie klienta do celu, ale również oferują dostęp do szeregu innych usług wspierających przeprowadzkę. Dzięki temu klient nie musi zajmować się już praktycznie niczym, ponieważ wszystko zrobić dla niego fachowcy w tej właśnie dziedzinie. Zakres usług w firmach przeprowadzkowych to między innymi:

  • pakowanie i zabezpieczanie mienia
  • wynoszenie i wnoszenie go do nowego lokum
  • transport samochodem dostawczym
  • utylizacja mienia, którego klient nie potrzebuje
  • magazynowanie wskazanego mienia
  • sprzątanie po przeprowadzce
karton

Kompleksową obsługę przeprowadzek międzynarodowych oferuje firma Jupiter z Kielc. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie internetowej pod adresem: https://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe.