most wenecja

Most Westchnień romantycznym miejscem Wenecji

Wenecja jest uważana za jedno z najpiękniejszych włoskich miast. Ma ona swój urok. Jest to po prostu miejsce wyjątkowe, w którym każdy dostrzeże coś niezwykłego. Jednym z najpopularniejszych zabytków tego urokliwego miasta jest Most Westchnień. Most ten zaprojektowany został przez Antoniego Contino.

Jego budowę zakończono w XVII wieku, a dokładnie w 1614 roku. Dla turystów odwiedzających Wenecję jest to bardzo romantyczne miejsce.  Budowla ta łączy pomieszczenia Pałacu Dożów znajdujące się na pierwszym piętrze z budynkiem więzienia, które zbudowane było na przełomie wieku XVI i XVII. Konstrukcja mostu jest przewieszona nad Kanałem Pałacowym. Wewnątrz Mostu Westchnień znajdują się dwa oddzielone od siebie korytarze.

Budowa tego mostu miała swój cel, albowiem miała łączyć więzienie z obradującymi w Pałacu Dożów członkami Trybunału Kryminalnego.  Przez ten oto most prowadzono skazańców do cel, gdzie przez długie lata odsiadywali oni swój wyrok. Cóż więc w tym romantycznego zapyta niejeden turysta? Otóż most ten rozsławili pisarze romantyczni, którzy wyobrażali sobie, jak owi skazańcy, którzy przechodzili do swoich cel przez ten właśnie most tęsknili do normalnego życia, do swoich ukochanych oraz żałowali za swoje czyny.

Obecnie we wnętrzu tego mostu znajduje się muzeum, natomiast z zewnątrz płynąc gondolą można zaobserwować herb umieszczony na moście. Pochodzi on najprawdopodobniej z przełomu XVI i XVII wieku. Jest wykonany z eleganckiego, białego kamienia. Będąc w Wenecji z pewnością każdy zapragnie zobaczyć Most Westchnień.