ford mustang

Jak odkupić odszkodowanie?

Oferta ubezpieczeń

Nie zawsze podoba nam się kwota odszkodowania, którą otrzymujemy. Musimy jednak pamiętać, że nie jest to sytuacja bez wyjścia. Wiele spraw z ubezpieczycielami trafia do sądu. Ale to nie wszystko. Wcale nie trzeba wydawać pieniędzy na adwokata. Można pokusić się też o inne rozwiązania. W ubezpieczeniach OC i AC chodzi o to, że jeśli wyrządzimy komuś szkodę na drodze, a opłacamy regularnie składki ubezpieczeniowe, to towarzystwo zapłaci za nas – wypłaci po prostu odszkodowanie stronie poszkodowanej i ona będzie mogła w ten sposób naprawić szkody samochodowe, które wyrządziliśmy. Wszystko wydaje się być proste i logiczne, ale niestety nie zawsze tak jest. Czasem ubezpieczyciele robią wszystko, by zapłacić jak najmniej lub nie płacić w ogóle, szczególnie jeśli płacimy niskie składki, a jest to nowe towarzystwo ubezpieczeniowe. Znane i cenione towarzystwa ubezpieczeniowe raczej nie pozwalają sobie na takie sytuacje, więc tym bardziej warto zawsze wybierać ubezpieczyciela rozsądnie i sprawdzać o nim opinie w internecie i nie tylko. Im więcej zadowolonych klientów takiego ubezpieczyciela, tym lepiej to o nim świadczy i warto skorzystać z takiej oferty. A ofert na polskim rynku jest całe mnóstwo do wyboru.

Na czym polega odkup odszkodowań?

Jeśli dostaniemy za niskie odszkodowanie, możemy postawić na tzw. odkup odszkodowań. W tej sytuacji należy znaleźć innego ubezpieczyciela, który będzie zainteresowany wykupieniem odszkodowania. My możemy na tym zyskać, bo dostaniemy większą kwotę odszkodowania, a ubezpieczyciel w ten sposób zyskuje nowego klienta. Jest to rozsądne rozwiązanie, szczególnie jeśli za pierwszym razem nie trafiliśmy na rzetelnego ubezpieczyciela. Warto jednak czytać zawsze umowy z ubezpieczycielami, bo może okazać się, że jest w nich sporo haczyków. I wcale nie dotyczą one wysokości składek, ale wysokości samego odszkodowania. Ubezpieczyciele najczęściej ubezpieczają do odpowiedniej kwoty.

Umowy ubezpieczeniowe

Jeśli kwota takiego ubezpieczenia jest za mała, może okazać się w przyszłości, że nie wystarczy nam na pokrycie wszystkich szkód, a ubezpieczyciel przecież nie podwyższy kwoty, bo taką podpisaliśmy na umowie. Zawsze należy pytać, jaka jest wysokość ubezpieczenia, czyli ile towarzystwo będzie w stanie w razie czego za nas zapłacić. Jest to ważne, by nie dokładać później ze swojej kieszeni. Im wyższa kwota ubezpieczenia tym lepiej dla nas, nawet jeśli okaże się, że składki ubezpieczeniowe również będą znacznie wyższe.