okap kominowy

Jaki przyścienny okap kuchenny sprawdzi się najlepiej?

Okap kuchenny pełni bardzo ważną rolę. Eliminuje on nieprzyjemne zapachy, a także opary pary wodnej, tłuszczu, czy też innych zanieczyszczeń. Dzięki niemu codzienne przygotowywanie potraw stanie się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Teoretycznie można wyobrazić sobie życie bez okapu, jednak wszystkie powierzchnie wokół kuchenki szybko pokryłyby się lepkim osadem. Trzeba również podkreślić, że jego wygląd wizualny bezpośrednio wpływa na aranżację pomieszczenia. Wybór powinien być dokładanie przemyślany.

Okapy przyścienne ukośne

Okap przyścienny to znakomita propozycja dla osób ceniących sobie klasykę. Jak sama nazwa wskazuje montowany jest on przy ścianie. Z pewnością sprawdzi się wszędzie tam, gdzie okapy blatowe nie mogą być zamocowane. Warto również podkreślić, że modele przyścienne są wyjątkowo łatwe w montażu. Większość osób poradzi sobie z tym zadaniem samodzielnie.

Okapy przyścienne ukośne są niezwykle designerskie, a więc z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią sobie niesztampowe wzornictwo. Sporym atutem jest fakt, że nie zajmują one zbyt dużej ilości przestrzeni. Rewelacyjnie sprawdzą się w niedużych kuchniach, ale nie tylko. Cechują się wysoką funkcjonalnością, a także atrakcyjnym wyglądem wizualnym. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających osób.

Okapy przyścienne kominowe

Okapy kuchenne kominowe mają najczęściej formę odwróconej litery T. Z pewnością jest to model wszystkim doskonale znany. Zwykle można się z nim spotkać w wnętrzach urządzonych w tradycyjnym stylu, ale nie tylko. Nowoczesne modele prezentują się o wiele ciekawiej. Są o wiele lżejsze pod względem wizualnym, a więc nie wpłyną negatywnie na prezencję pomieszczenia. Zróżnicowane wzornictwo sprawia, że bez trudu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Opisywane okapy kuchenne montuje się bezpośrednio nad płytą grzewczą. Posiadają one zwykle komin maskujący, wewnątrz którego znajduje się rura do usuwania zanieczyszczeń. Mowa tutaj o okapach, które połączone są z wyciągiem. W przypadku, gdy urządzenie pracuje w trybie pochłaniacza możemy swobodnie złożyć komin, gdyż nie będzie nam on potrzebny.

Okapy przyścienne narożne

Okapy kuchenne narożne montowane są pomiędzy dwoma ścianami. Dzięki temu uzyskuje się dużą powierzchnię wentylacyjną, a jednocześnie nie zmniejsza się wielkości pomieszczenia. Będzie to doskonały wybór do niewielkich wnętrz, ale nie tylko. Wszystko zależy od rozmieszczenia sprzętów i mebli w naszej kuchni. Okapy kuchenne narożne będą wspaniale prezentować się w towarzystwie narożnych płyt grzewczych. Jest to połączenie niezwykle efektowne, dzięki któremu wnętrze zyska niepowtarzalnego wyrazu.

Okapy przyścienne narożne polecane są w szczególności do kuchni projektowanej w sposób indywidualny. Często są one łączone z kuchenkami wolnostojącymi. Warto wspomnieć, że w sprzedaży znajdziemy nie tylko modernistyczne modele okapów. Dostępne są nawet produkty w stylu retro, czy też rustykalnym, co ułatwia dopasowanie ich do danego wnętrza. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.